Uważasz się za doświadczonego użytkownika technologii mobilnych.


1::Nieużywanie zbyt wielu aplikacji, ponieważ smartfon stanie się mniej bezpieczny.
2::Zablokowanie pobierania wszelkich aplikacji i korzystanie wyłącznie ze standardowych aplikacji smartfona
3::Sprawdzanie żądań uprawnień przy korzystaniu z aplikacji lub ich instalowaniu

Niestety, ta odpowiedź ma niewiele wspólnego z bezpieczeństwem. Lepszą strategią zapewnienia bezpieczeństwa jest sprawdzanie żądań uprawnień przy instalowaniu aplikacji i usług na smartfonie. Powinieneś również pamiętać, że dostęp do danych osobowych i wrażliwych ma wiele preinstalowanych aplikacji.

 

Chociaż rozwiązanie to może poniekąd zapewnić bezpieczeństwo, ogranicza ono jednak możliwości korzystania z internetu i telefonu. O wiele lepszą strategią zapewnienia bezpieczeństwa jest sprawdzanie żądań uprawnień przy instalowaniu aplikacji i usług w smartfonie. Powinieneś również pamiętać, że dostęp do danych osobowych i wrażliwych ma wiele preinstalowanych aplikacji.

 

To poprawna odpowiedź. Ważne, abyś sprawdzał, jakie żądania uprawnień są zgłaszane przy instalowaniu nowego oprogramowania w urządzeniu mobilnym, np. żądanie dostępu do danych wrażliwych. Powinieneś również pamiętać, że dostęp do danych osobowych i wrażliwych ma wiele preinstalowanych aplikacji.

 


Masz własny smartfon, na którym przeglądasz strony internetowe i korzystasz z kilku aplikacji, aby otrzymywać bieżące informacje o lokalnych usługach, pogodzie itp. oraz znajdować dodatkowe usługi, np. zlokalizować najlepszą restaurację w okolicy. Często otrzymujesz komunikaty zachęcające do zainstalowania w telefonie nowej aplikacji.

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę urządzenia i danych podczas instalacji, dobrą praktyką jest... 

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information