Przygotowując kolację w domu, przysłuchujesz się wieczornym wiadomościom w TV.


3::Usuwa problemy i poprawia bezpieczeństwo systemu operacyjnego.
1::Umożliwia dalsze korzystanie z oprogramowania bez opłaty.
2::Poprawia funkcjonalność mojego systemu operacyjnego.

„Łatanie” (patching) systemu operacyjnego umożliwia naprawienie błędów i usunięcie luk bezpieczeństwa w komputerze. Dobrym sposobem na zabezpieczenie komputera, a tym samym danych, jest regularna aktualizacja systemu operacyjnego.

 

Nie jest to poprawna odpowiedź. Prawidłowa odpowiedź brzmi: patching usuwa problemy i poprawia bezpieczeństwo systemu operacyjnego. Dobrym sposobem na zabezpieczenie komputera, a tym samym danych, jest regularna aktualizacja systemu operacyjnego.

 

Mimo że „łatki” lub inaczej „poprawki” rzeczywiście poprawiają funkcjonalność systemu operacyjnego, ich efekty sięgają dalej – jest to zatem częściowo poprawna odpowiedź. Prawidłowa odpowiedź brzmi: patching usuwa problemy i poprawia bezpieczeństwo systemu operacyjnego. Dobrym sposobem na zabezpieczenie komputera, a tym samym danych, jest regularna aktualizacja systemu operacyjnego.

 


Prezenter przeprowadza wywiad z ekspertem z branży informatycznej, który wyjaśnia znaczenie regularnej aktualizacji i „łatania” systemów operacyjnych w komputerach przez wzgląd na bezpieczeństwo. Niestety, byłeś skupiony na gotowaniu i nie dosłyszałeś, dlaczego to takie ważne.

 

Gdy myślisz o tym następnego dnia, wydaje ci się, że „łatanie” (ang. patching) systemu operacyjnego...