Bardzo często korzystasz z aplikacji mobilnych


2::Upewnić się, że pobranie aplikacji nie naraża cię na ukryte koszty.
3::Upewnić się, że aplikacja pochodzi z zaufanego źródła.
1::Unikać instalowania zbyt wielu aplikacji.

Chociaż upewnienie się co do ukrytych kosztów jest istotne, są ważniejsze kroki, które powinieneś podjąć, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo (uniknięcie ukrytych kosztów to zaledwie jeden z nich). Prawidłowa odpowiedź brzmi: powinieneś upewnić się, że aplikacja pochodzi ze źródła godnego zaufania. Nigdy nie instaluj w urządzeniu aplikacji, jeżeli nie pochodzi ona z zaufanego źródła.

Sprawdź ponadto – zwłaszcza jeżeli aplikacja jest bezpłatna – jakie dane osobowe wykorzystuje, i zdecyduj, czy się na to zgadzasz.

 

To poprawna odpowiedź. Przed zainstalowaniem lub skorzystaniem z nowej aplikacji lub usługi na smartfonie należy sprawdzić, czy pochodzi ona z zaufanego źródła. Nigdy nie instaluj w urządzeniu aplikacji, jeżeli nie pochodzi ona z zaufanego źródła. Sprawdź ponadto – zwłaszcza jeżeli aplikacja jest bezpłatna – jakie dane osobowe wykorzystuje, i zdecyduj, czy się na to zgadzasz.

 

Liczba zainstalowanych aplikacji nie jest kluczowa dla bezpieczeństwa. Prawidłowa odpowiedź brzmi: powinieneś upewnić się, że aplikacja pochodzi ze źródła godnego zaufania. Nigdy nie instaluj w urządzeniu aplikacji, jeżeli nie pochodzi ona z zaufanego źródła. Sprawdź ponadto – zwłaszcza jeżeli aplikacja jest bezpłatna – jakie dane osobowe wykorzystuje, i zdecyduj, czy się na to zgadzasz.

 


Masz w telefonie aplikacje, których twoje dzieci używają do zabawy i nauki. A także aplikacje, których używasz w czasie wolnym, żeby na bieżąco dowiadywać się, co się dzieje w twoim mieście. Wreszcie korzystasz z aplikacji do porozumiewania się ze znajomymi.Za każdym razem, gdy widzisz interesującą aplikację, kusi cię, żeby ją pobrać i zainstalować.

 

Jednak ze względów ochrony i bezpieczeństwa, powinieneś...

 

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information