Viens no jūsu draugiem nesen bija kļuvis par sociālās inženierijas uzbrukuma upuri, jo kāds bija nozadzis viņa lietotājvārdu un paroli, lai piekļūtu darba e-pastam.


1::būvniecības sistēmas, ko ir ērti lietot sabiedrībai.
3::tā ir sociālās krāpšanas forma, kas vērsta uz informācijas ieguvi, krāpšanu vai piekļuvi sistēmai.
2::kāds izmanto sociālos tīklus, lai nozagtu personas datus.

Sociālajai inženierijai nav nekāda sakara ar inženieriju tradicionālajā izpratnē saistībā ar būvniecības tehnoloģiskajām sistēmām. Saistībā ar drošību tā ir sociālās krāpšanas forma, izmantojot cilvēka vājības, lai psiholoģiski manipulētu ar cilvēkiem nolūkā iegūt no viņiem informāciju, krāptu vai iegūtu piekļuvi sistēmai (piemēram, kādu apmuļķot, lai viņš iedotu krāpniekam savu paroli).

 

Šī ir pareizā atbilde. Sociālā inženierija ir sarežģīta sociālās krāpšanas forma, kas tiek īstenota, izmantojot cilvēka vājības, lai psiholoģiski manipulētu ar cilvēkiem nolūkā iegūt no viņiem informāciju, krāptu vai iegūtu piekļuvi sistēmai (piemēram, kādu apmuļķot, lai viņš iedotu krāpniekam savu paroli).  

 

Tas ir tikai daļēji pareizi. Saistībā ar drošību tā ir sociālās krāpšanas forma, kas tiek īstenota, izmantojot cilvēka vājības, lai psiholoģiski manipulētu ar cilvēkiem nolūkā iegūt no viņiem informāciju, krāptu vai iegūtu piekļuvi sistēmai (piemēram, kādu apmuļķot, lai viņš iedotu krāpniekam savu paroli). Protams, šādu pieeju cita starpā var izmantot, sazinoties sociālajos tīklos.   

 


Nosaukums "sociālā inženierija" jums šķiet visai neierasts, jo kopā salikta inženierija ar sociālajiem jautājumiem.

 

Ko nozīmē sociālā inženierija saistībā ar drošību?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information