Jūs esat saņēmis e-pasta vēstuli no savas bankas, kurā teikts, ka ir radušās problēmas ar jūsu kontu.


1::programmatūras kļūdu labošana.
2::pārlūkprogrammas pārtveršana.
3::sociālā inženierija.

Nepareizi. Programmatūras kļūdu labošana ir sistemātisks datorprogrammas nepilnību meklēšanas un labošanas process. No piedāvātajām atbildēm pareizā ir sociālā inženierija, kas ir sarežģīta sociālās krāpšanas forma, kas tiek īstenota, izmantojot cilvēka vājības, lai psiholoģiski manipulētu ar cilvēkiem nolūkā iegūt no viņiem informāciju, krāptu vai iegūtu piekļuvi sistēmai (piemēram, kādu apmuļķojot, lai viņš iedotu krāpniekam savu paroli). Protams, tā kā šajā scenārijā ir arī pikšķerēšanas e-pasta vēstule, šis ir arī pikšķerēšanas uzbrukums.   

 

Šo varētu uzskatīt par daļēji pareizu atbildi. Tīmekļa vietnes saite varētu būt sākums pārlūkprogrammas pārtveršanas uzbrukumam, kas ir tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumu pārveidošana bez lietotāja atļaujas vai ziņas; tāpēc tiek izmantots termins "pārtveršana". No piedāvātajām atbildēm pareizā tomēr ir sociālā inženierija, kas ir sarežģīta sociālās krāpšanas forma, kas tiek īstenota, izmantojot cilvēka vājības, lai psiholoģiski manipulētu ar cilvēkiem nolūkā iegūt no viņiem informāciju, krāptu vai iegūtu piekļuvi sistēmai (piemēram, kādu apmuļķojot, lai viņš iedotu krāpniekam savu paroli). Protams, tā kā šajā scenārijā ir arī pikšķerēšanas e-pasta vēstule, šis ir arī pikšķerēšanas uzbrukums.  

 

Tā ir pareizā atbilde. Sociālā inženierija (saistībā ar informācijas drošību) ir sarežģīta sociālās krāpšanas forma, kas tiek īstenota, izmantojot cilvēka vājības, lai psiholoģiski manipulētu ar cilvēkiem nolūkā iegūt no viņiem informāciju, krāptu vai iegūtu piekļuvi sistēmai (piemēram, kādu apmuļķojot, lai viņš iedotu krāpniekam savu paroli). Protams, tā kā šajā scenārijā ir arī pikšķerēšanas e-pasta vēstule, šis ir arī pikšķerēšanas uzbrukums.  

 


E-pasta vēstulē ir sniegti norādījumi un saite, lai jūs varētu ienākt savā kontā un atrisināt problēmu.

Kāda veida uzbrukums tas varētu būt?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information