Parole ir rakstzīmju virkne, ko izmanto, lai piekļūtu tiešsaistes pakalpojumiem (piemēram, savam e-pastam vai sociālo tīklu profilam).


1::es saglabāju visas savas daudzās paroles vienā datnē; kad man kāda vajadzīga, es to varu viegli iegūt.
3::es tomēr dodu priekšroku katru reizi izmantot atšķirīgu paroli.
1::es izmantoju vienu paroli visiem pakalpojumiem, ko es lietoju.

Atbilde nav pareiza; faktiski jums nevajadzētu saglabāt savas paroles (nešifrētā) datnē, jo šādai datnei var piekļūt citas personas. Ieteicams katram pakalpojumam izmantot atšķirīgu paroli, nesaglabājot tās vienā datnē. Ja jūs izvēlaties vienu paroli visiem pakalpojumiem, gadījumā, ja kādam ļaunprātīgam lietotājam izdodas uzzināt paroli, ko jūs izmantojat vienam pakalpojumam, viņš var piekļūt visiem jūsu pakalpojumu kontiem. Turklāt ir svarīgi izvēlēties stipras paroles, kas ir pietiekami garas (vismaz 8 rakstzīmes) un sastāv gan no lielajiem, gan mazajiem burtiem, kā arī cipariem un zīmēm, kas nav ne burti, ne cipari.

 

Plašāka informācija, tostarp priekšlikumi, kā izvēlēties stipras un iegaumējamas paroles, ir atrodama šeit:

https://www.schneier.com/blog/archives/2014/03/choosing_secure_1.html.

 

Lai nodrošinātu savu kontu drošību, pareizā stratēģija ir katram pakalpojumam izvēlēties atšķirīgu paroli, nesaglabājot to nevienā datnē. Tik tiešām, ja jūs izvēlaties vienu paroli visiem pakalpojumiem, gadījumā, ja kādam ļaunprātīgam lietotājam izdodas uzzināt paroli, ko jūs izmantojat vienam pakalpojumam, viņš var piekļūt visiem jūsu pakalpojumu kontiem. Turklāt ir svarīgi izvēlēties stipras paroles, kas ir pietiekami garas (vismaz 8 rakstzīmes) un sastāv gan no lielajiem, gan mazajiem burtiem, kā arī cipariem un zīmēm, kas nav ne burti, ne cipari.

 

Plašāka informācija, tostarp priekšlikumi, kā izvēlēties stipras un iegaumējamas paroles, ir atrodama šeit:

https://www.schneier.com/blog/archives/2014/03/choosing_secure_1.html.

 

Vienas paroles izmantošana visos gadījumos ir vāja stratēģija, pat ja tas atvieglo paroles atcerēšanos. Ja ļaunprātīgs lietotājs zina vai var uzzināt jūsu paroli, viņš varētu piekļūt visiem jūsu kontiem. Ieteicams katram pakalpojumam izmantot atšķirīgu paroli, nesaglabājot tās vienā datnē. Turklāt ir svarīgi izvēlēties stipras paroles, kas ir pietiekami garas (vismaz 8 rakstzīmes) un sastāv gan no lielajiem, gan mazajiem burtiem, kā arī cipariem un zīmēm, kas nav ne burti, ne cipari.

 

Plašāka informācija, tostarp priekšlikumi, kā izvēlēties stipras paroles, ko jūs varat atcerēties, ir atrodama šeit:

https://www.schneier.com/blog/archives/2014/03/choosing_secure_1.html.

 


Tas palīdz arī nodrošināt, ka citas personas netiek klāt jūsu personiskajiem kontiem. Diemžēl, tā kā mēs lietojam ļoti daudz pakalpojumu, ir grūti atcerēties visas paroles.

 

Šajā situācijā, kāda varētu būt laba stratēģija?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information