Jūs esat konstatējis, ka jūsu dators darbojas neparasti un parastu uzdevumu (piemēram, dokumenta/lietotnes atvēršana) izpilde aizņem nedaudz ilgāku laiku.


2::tas ir datorvīruss, kas bieži uzbrūk datoriem.
3::tā ir ļaunprātīga programmatūra, kas ļauj citām programmām vadīt jūsu datoru, maldinot lietotājus par tās patiesajiem nolūkiem.
1::tā ir bojāta programmatūra, kas apgrūtina informācijas skatīšanos internetā.

Trojas zirgs nav datorvīruss, lai arī gan datorvīrusi, gan Trojas zirgs ir ļaunprātīgas programmatūras (ļaunprogrammatūras).

Trojas zirgs ir autonoma programma, kas šķietami dara to, ko vēlas lietotājs, taču faktiski dara ko citu. Tādējādi šī nevēlamā, slēptā, papildinošā funkcija varētu ļaut citām programmām vadīt jūsu datoru, maldinot lietotājus par tās patiesajiem nolūkiem. Raksturīgs Trojas zirga piemērs ir gadījums ar AIDS Trojas zirgu, kas pēc vairākkārtējas datora atsāknēšanas nošifrēja lietotāja datus, sk.: http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_(Trojan_horse).

 

Vīruss ir koda neautonoms segments, kas pēc tā aktivēšanas kopē sevi "saimniekprogrammā". Vīrusi bieži veic kādu kaitīgu darbību inficētajās saimniekprogrammās. Galvenā atšķirība, ka vīrusi kopējas un tādējādi var inficēt lietotāja un citu lietotāju programmas un ierīces, savukārt Trojas zirgs automātiski nekopējas. Raksturīgs piemērs ir tā saucamais vīruss "Melissa", sk.: https://en.wikipedia.org/wiki/Melissa_(computer_virus).

 

Sk. arī: https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/malware.

 

Šī ir pareizā atbilde. Trojas zirgs ir autonoma programma, kas šķietami dara to, ko vēlas lietotājs, taču faktiski dara ko citu. Tādējādi šī nevēlamā, slēptā, papildinošā funkcija varētu ļaut citām programmām vadīt jūsu datoru, maldinot lietotājus par tās patiesajiem nolūkiem. Raksturīgs Trojas zirga piemērs ir gadījums ar AIDS Trojas zirgu, kas pēc vairākkārtējas datora atsāknēšanas nošifrēja lietotāja datus, sk.: http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_(Trojan_horse).

 

Sk. arī: https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/malware.

 

Trojas zirgs nav datoru programmatūras bojājums. Trojas zirgs ir autonoma programma, kas šķietami dara to, ko vēlas lietotājs, taču faktiski dara ko citu. Tādējādi šī nevēlamā, slēptā, papildinošā funkcija varētu ļaut citām programmām vadīt jūsu datoru, maldinot lietotājus par tās patiesajiem nolūkiem. Raksturīgs Trojas zirga piemērs ir gadījums ar AIDS Trojas zirgu, kas pēc vairākkārtējas datora atsāknēšanas nošifrēja lietotāja datus, sk.: http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_(Trojan_horse).

 

Sk. arī: https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/malware.

 


Jūs paaicināt draugu, kas ir datortehniķis un vienmēr palīdz, ja jums ir radušās problēmas ar datoru. Pēc rūpīgas pārbaudes viņš paziņo, ka jūsu dators ir inficēts ar "Trojas zirgu".

 

Jūs brīnāties, kas tas "Trojas zirgs" varētu būt?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information