Vieną dieną žiūrėdami žinias išgirdote žurnalistą kalbant apie naujo tipo kibernetines grėsmes.


3::Išpirkos reikalaujanti programinė įranga („ransomware“)
2::„CryptoLocker“
1::Botnetas

Išties, tai teisingas atsakymas. Išpirkos reikalaujanti programinė įranga yra naujos rūšies kenkimo programinė įranga, kuria naudodamiesi įsilaužėliai apriboja prieigą prie kompiuterinių sistemų ar duomenų. Pavyzdžiui, išpirkos reikalaujanti programinė įranga gali apriboti prieigą prie naudotojų failų, juos užšifruodama. Tuomet nusikaltėliai reikalauja sumokėti išpirką (angl. ransom) už tai, kad failus vėl padarytų įskaitomus (iššifruotų).  Šiuo metu dauguma el. laiškų, kuriais siekiama pavogti duomenis, yra išpirkos reikalaujanti programinė įranga (pvz., gaunate el. laišką su prisegtu priedu – dokumentu, kuris veikia kaip atsisiuntimo programa, slapta atsiunčianti galutinę kenkimo programinę įrangą). Turėkite omenyje, kad vienas iš išpirkos reikalaujančios programinės įrangos pavyzdžių yra „CryptoLocker“.

Daugiau informacijos apie grėsmės, susijusios su išpirkos reikalaujančia programine įranga, lygį (ir kitas grėsmes) rasite ENISA ataskaitoje „Grėsmių pobūdis“ (p. 45), pateikiamoje adresu:  https://www.enisa.europa.eu/publications/etl2015.

 

Šis atsakymas yra iš dalies teisingas. Šiame scenarijuje teisingas atsakymas yra išpirkos reikalaujanti programinė įranga („ransomware“) – nauja kenkimo programinės įrangos, kuria naudodamiesi nusikaltėliai apriboja prieigą prie kompiuterinių sistemų ar duomenų, rūšis. Pavyzdžiui, išpirkos reikalaujanti programinė įranga gali apriboti prieigą prie naudotojų failų, juos užšifruodama. Tuomet nusikaltėliai reikalauja sumokėti išpirką (angl. ransom) už tai, kad failus vėl padarytų įskaitomus (iššifruotų).  Šiuo metu dauguma el. laiškų, kuriais siekiama pavogti duomenis, yra išpirkos reikalaujanti programinė įranga (pvz., gaunate el. laišką su prisegtu priedu – dokumentu, kuris veikia kaip atsisiuntimo programa, slapta atsiunčianti galutinę kenkimo programinę įrangą).

„CryptoLocker“ yra vienas iš išpirkos reikalaujančios programinės įrangos pavyzdžių, todėl šis atsakymas laikomas iš dalies teisingu. Daugiau bendros informacijos apie „CryptoLocker“ rasite šiame „The Guardian“ straipsnyje: https://www.theguardian.com/money/2013/oct/19/cryptolocker-attacks-computer-ransomeware.

 

Daugiau informacijos apie grėsmės, susijusios su išpirkos reikalaujančia programine įranga, lygį (ir kitas grėsmes) rasite ENISA ataskaitoje „Grėsmių pobūdis“ (p. 45), pateikiamoje adresu:  https://www.enisa.europa.eu/publications/etl2015.  

 

Tai neteisingas atsakymas; botnetas yra užkrėstų kompiuterių tinklas, kuris gali būti panaudojamas vykdant neteisėtą veiklą (pvz., kibernetinius nusikaltimus) be jų savininkų žinios.  Teisingas atsakymas yra išpirkos reikalaujanti programinė įranga („ransomware“) – nauja kenkimo programinės įrangos, kuria naudodamiesi nusikaltėliai apriboja prieigą prie kompiuterinių sistemų ar duomenų, rūšis. Pavyzdžiui, išpirkos reikalaujanti programinė įranga gali apriboti prieigą prie naudotojų failų, juos užšifruodama. Tuomet nusikaltėliai reikalauja sumokėti išpirką (angl. ransom) už tai, kad failus vėl padarytų įskaitomus (iššifruotų). Šiuo metu dauguma el. laiškų, kuriais siekiama pavogti duomenis, yra išpirkos reikalaujanti programinė įranga (pvz., gaunate el. laišką su prisegtu priedu – dokumentu, kuris veikia kaip atsisiuntimo programa, slapta atsiunčianti galutinę kenkimo programinę įrangą).

 Daugiau informacijos apie grėsmės, susijusios su išpirkos reikalaujančia programine įranga, lygį (ir kitas grėsmes) rasite ENISA ataskaitoje „Grėsmių pobūdis“ (p. 45), pateikiamoje adresu:

https://www.enisa.europa.eu/publications/etl2015.

 


Iš esmės nusikaltėliai, naudodami kenkimo programinę įrangą, atrodo, gali apriboti naudotojų prieigą prie savo kompiuterinių sistemų ar asmeninių failų. Vėliau nusikaltėliai už tokio apribojimo panaikinimą reikalauja atlygio.

 

Kaip vadinama ši nauja grėsmė?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information