Vieną dieną per vakaro žinias išgirdote pranešėją kalbant apie internete atsiradusią grėsmę, vadinamą botnetais.


1::Botnetai yra viena iš kenkimo programinės įrangos formų.
3::Kas nors gali perimti mano kompiuterio valdymą ir panaudoti jį vykdydamas neteisėtą veiklą, o aš nė nežinosiu, kad mano sistema užkrėsta
2::Jeigu mano sistema paveikta botneto, negalėsiu naudotis internetinėmis paslaugomis

Tai neteisingas atsakymas. Botnetai yra užkrėstų kompiuterių tinklai, kurie gali būti panaudoti vykdant neteisėtą veiklą (pvz., kibernetinius nusikaltimus) be jų savininkų žinios. Kenkimo programinė įranga naudojama kompiuteriams valdyti, o botnetai yra užkrėstų kompiuterių tinklai. Botnetai gali paveikti bendroves, bet taip pat gali turėti poveikį paprastiems vartotojams. Todėl teisingas atsakymas yra toks: nusikaltėliai gali mėginti perimti jūsų prietaisų (kompiuterių, mobiliųjų telefonų) valdymą ir panaudoti juos vykdydami neteisėtą veiklą, o jūs nė nežinosite, kad jūsų sistema užkrėsta (t. y. kad ji – botneto dalis).

Plačiau apie botnetus žr. šioje ENISA ataskaitoje:

 

https://www.enisa.europa.eu/publications/botnets-measurement-detection-disinfection-and-defence

 

Tai teisingas atsakymas. Botnetai yra užkrėstų kompiuterių tinklai, kurie gali būti panaudoti vykdant neteisėtą veiklą (pvz., kibernetinius nusikaltimus) be jų savininkų žinios. Botnetai gali paveikti bendroves, bet taip pat gali turėti poveikį paprastiems vartotojams. Nusikaltėliai gali mėginti perimti jūsų prietaisų (kompiuterių, mobiliųjų telefonų) valdymą ir panaudoti juos vykdydami neteisėtą veiklą, o jūs nė nežinosite, kad jūsų sistema užkrėsta (t. y. kad ji – botneto dalis).

Plačiau apie botnetus žr. šioje ENISA ataskaitoje:

https://www.enisa.europa.eu/publications/botnets-measurement-detection-disinfection-and-defence

 

Tai iš dalies teisingas atsakymas. Botnetai yra užkrėstų kompiuterių tinklai, kurie gali būti panaudoti vykdant neteisėtą veiklą (pvz., kibernetinius nusikaltimus) be jų savininkų žinios. Botnetai gali būti panaudojami tam, kad neleistų naudotis paslaugomis, tačiau paprastai jie kuriami turint kur kas blogesnių tikslų.  Botnetai gali paveikti bendroves, bet taip pat gali turėti poveikį paprastiems vartotojams. Todėl teisingas atsakymas yra toks: nusikaltėliai gali mėginti perimti jūsų prietaisų (kompiuterių, mobiliųjų telefonų) valdymą ir panaudoti juos vykdydami neteisėtą veiklą, o jūs nė nežinosite, kad jūsų sistema užkrėsta (t. y. kad ji – botneto dalis).  

Plačiau apie botnetus žr. šioje ENISA ataskaitoje:

https://www.enisa.europa.eu/publications/botnets-measurement-detection-disinfection-and-defence  

 


Nors šis pavadinimas atrodo kaip iš mokslinės fantastikos knygos, daugeliui vartotojų tai yra labai rimta problema.

 

Kaip botnetai gali paveikti jus?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information