Reputacija yra bendra nuomonė, kurią žmonės apskritai susidaro apie ką nors, remdamiesi elgesiu praeityje.


3::„Sybil“ ataka
1::Duomenų vagystė
1::Atkirtimo nuo paslaugos ataka

Tai teisingas atsakymas. „Sybil“ atakos rengėjai susikuria daug tapatybių (t. y. daug paskyrų ar profilių) internetinės paslaugos svetainėje ir jomis naudodamiesi manipuliuoja reputacijos verte. Pavyzdžiui, iš daugelio turimų paskyrų gali būti rašomi teigiami atsiliepimai apie specialią nesąžiningo pardavėjo paskyrą ir tai apgaulingai pagerintų jo reputaciją. Tokią apgaulingą reputaciją nesąžiningas pardavėjas vėliau gali pasitelkti siekdamas išnaudoti kitus vartotojus arba sukčiauti. Daugiau informacijos rasite ENISA ataskaitoje:  https://www.enisa.europa.eu/publications/archive/reputation-based-systems-a-security-analysis:

 ir Vikipedijos straipsnyje:

 https://en.wikipedia.org/wiki/Sybil_attack

 

Šis atsakymas nėra teisingas. Duomenų vagystės atveju įsilaužėliai siekia surinkti asmens duomenis (pvz., slaptažodžius ir kredito kortelių numerius) pasitelkdami tokias priemones kaip suklastotos programos, suklastotos SMS ar suklastoti el. laiškai, kurie atrodo kaip tikri. Ši ataka neturi nieko bendro su reputacijos sistemomis. Iš išvardytųjų teisingas atsakymas yra „Sybil“ ataka, kurios rengėjai susikuria daug tapatybių (t. y. daug paskyrų ar profilių) internetinės paslaugos svetainėje ir jomis naudodamiesi manipuliuoja reputacijos verte. Pavyzdžiui, iš daugelio turimų paskyrų gali būti rašomi teigiami atsiliepimai apie specialią nesąžiningo pardavėjo paskyrą ir tai apgaulingai pagerintų jo reputaciją. Tokią apgaulingą reputaciją nesąžiningas pardavėjas vėliau gali pasitelkti siekdamas išnaudoti kitus vartotojus arba sukčiauti.  Daugiau informacijos rasite ENISA ataskaitoje: https://www.enisa.europa.eu/publications/archive/reputation-based-systems-a-security-analysis

 ir Vikipedijos straipsnyje: https://en.wikipedia.org/wiki/Sybil_attack

 

Šis atsakymas nėra teisingas. Atkirtimas nuo paslaugos (DoS) yra tokia ataka, kai tinklo (pvz., svetainės) ištekliai padaromi neprieinami vartotojams. Tai nėra manipuliavimo internetine reputacija pavyzdys. Iš išvardytųjų teisingas atsakymas yra „Sybil“ ataka, kurios rengėjai susikuria daug tapatybių (t. y. daug paskyrų ar profilių) internetinės paslaugos svetainėje ir jomis naudodamiesi manipuliuoja reputacijos verte. Pavyzdžiui, iš daugelio turimų paskyrų gali būti rašomi teigiami atsiliepimai apie specialią nesąžiningo pardavėjo paskyrą ir tai apgaulingai pagerintų jo reputaciją. Tokią apgaulingą reputaciją nesąžiningas pardavėjas vėliau gali pasitelkti siekdamas išnaudoti kitus vartotojus arba sukčiauti.  Daugiau informacijos rasite ENISA ataskaitoje:

https://www.enisa.europa.eu/publications/archive/reputation-based-systems-a-security-analysis 

ir Vikipedijos straipsnyje: https://en.wikipedia.org/wiki/Sybil_attack

 


Internetinės reputacijos sistemos leidžia panaudoti savo reputaciją internete. Interneto vartotojai, pavyzdžiui, el. prekybos svetainės pardavėjai, gali prisijungti prie šių sistemų, kad įgytų asmenų, su kuriais sąveikauja internete, pasitikėjimą. Internetinės reputacijos sistemas labiausiai įprasta taikyti interneto rinkoje. Reputacijos sistemos gali tapti norinčių pasinaudoti pasitikėjimo ryšiais nusikaltėlių atakų objektu.

 

Kuri iš toliau nurodytųjų yra įprasta ataka prieš internetines reputacijos sistemas?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information