Kiek kartų per savaitę skaitote straipsnius apie kibernetinį saugumą ir programišių veiklą?


2::Tai geravaliai kompiuterių ekspertai
2::Tai kenkėjai kompiuterių nusikaltėliai
3::Programišiai gali būti tiek geravaliai kompiuterių ekspertai, tiek kenkėjai kompiuterių nusikaltėliai

Šis atsakymas teisingas, bet tik iš dalies, nes programišiai gali būti ir piktavaliai. Iš tikrųjų programišiai yra asmenys, turintys gerų techninių įgūdžių ir labai daug žinių, todėl gebantys įgyti neteisėtą prieigą prie apsaugotų sistemų ir turto.  Tačiau terminas gali turėti skirtingą reikšmę, nelygu, kokiame kontekste vartojamas. Esminis skirtumas yra tarp „baltųjų programišių“ (geravaliai) ir „juodųjų programišių“ (piktavaliai) arba tarp „gerosios programišių veiklos“ (pvz., saugumo vertinimas ir testavimas) ir „blogosios programišių veiklos“ (pvz., nusikalstama veika). Paprastai blogieji programišiai vadinami įsilaužėliais. Šis klausimas aptariamas ENISA ataskaitoje: https://www.enisa.europa.eu/activities/stakeholder-relations/nis-brokerage-1/brokerage-model-for-network-and-information-security-in-education.

 

Šis atsakymas teisingas, bet tik iš dalies, nes programišiai gali būti ir geravaliai. Iš tikrųjų programišiai yra asmenys, turintys gerų techninių įgūdžių ir labai daug žinių, todėl gebantys įgyti neteisėtą prieigą prie apsaugotų sistemų ir turto.  Tačiau terminas gali turėti skirtingą reikšmę, nelygu, kokiame kontekste vartojamas. Esminis skirtumas yra tarp „baltųjų programišių“ (geravaliai) ir „juodųjų programišių“ (piktavaliai) arba tarp „gerosios programišių veiklos“ (pvz., saugumo vertinimas ir testavimas) ir „blogosios programišių veiklos“ (pvz., nusikalstama veika). Paprastai blogieji programišiai vadinami įsilaužėliais.  Šis klausimas aptariamas ENISA ataskaitoje: https://www.enisa.europa.eu/activities/stakeholder-relations/nis-brokerage-1/brokerage-model-for-network-and-information-security-in-education.

 

Šis atsakymas teisingas, nes programišiai gali būti tiek geravaliai, tiek piktavaliai. Iš tikrųjų programišiai yra asmenys, turintys gerų techninių įgūdžių ir labai daug žinių, todėl gebantys įgyti neteisėtą prieigą prie apsaugotų sistemų ir turto.  Tačiau terminas gali turėti skirtingą reikšmę, nelygu, kokiame kontekste vartojamas. Esminis skirtumas yra tarp „baltųjų programišių“ (geravaliai) ir „juodųjų programišių“ (piktavaliai) arba tarp „gerosios programišių veiklos“ (pvz., saugumo vertinimas ir testavimas) ir „blogosios programišių veiklos“ (pvz., nusikalstama veika). Paprastai blogieji programišiai vadinami įsilaužėliais.    Šis klausimas aptariamas ENISA ataskaitoje: https://www.enisa.europa.eu/activities/stakeholder-relations/nis-brokerage-1/brokerage-model-for-network-and-information-security-in-education

 


Nors abu žodžiai yra madingi, jie itin svarbūs mūsų kasdieniame gyvenime, darbe ar laisvalaikiu.

 

Apskritai, kas yra programišiai?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information