Ühel õhtul uudiseid kuulates rääkis saatejuht internetis levivast ohust nimega „robotivõrk“.


1::Robotivõrk on pahavara vorm.
3::Keegi võib olla saavutanud kontrolli minu arvuti üle ning kasutab seda ebaseaduslikul eesmärgil, samal ajal kui mina ei ole teadlik oma süsteemi nakatamisest.
2::Ma ei pruugi olla võimeline leidma internetipõhist teenust, kui seda on kahjustanud robotivõrk.

See vastus ei ole õige. Robotivõrk on nakatatud arvutite võrk, mida saab nende omanike teadmata kasutada ebaseaduslikul (nt küberkuritegelikul) eesmärgil. Pahavara kasutatakse arvuti üle kontrolli saavutamiseks ning robotivõrk on nakatatud arvutite võrk. Kuigi robotivõrgud võivad kahjustada ettevõtteid, mõjutavad need ka tavakasutajaid. Seega on õige asjaolu, et kurjategijad võivad püüda saavutada kontrolli Teie seadmete (arvuti, mobiiltelefon) üle ning kasutada neid ebaseaduslikul eesmärgil, samal ajal kui Teie ei ole teadlik oma süsteemi nakatamisest (st see on osa robotivõrgust).

Lisateavet robotivõrkude kohta saab alljärgnevast ENISA aruandest:

 

https://www.enisa.europa.eu/publications/botnets-measurement-detection-disinfection-and-defence

 

See on õige vastus. Robotivõrk on nakatatud arvutite võrk, mida saab nende omanike teadmata kasutada ebaseaduslikul (nt küberkuritegelikul) eesmärgil. Kuigi robotivõrgud võivad kahjustada ettevõtteid, mõjutavad need ka tavakasutajaid. Seega võivad kurjategijad püüda saavutada kontrolli Teie seadmete (arvuti, mobiiltelefon) üle ning kasutada neid ebaseaduslikul eesmärgil, samal ajal kui Teie ei ole teadlik oma süsteemi nakatamisest (st see on osa robotivõrgust).

Lisateavet robotivõrkude kohta saab alljärgnevast ENISA aruandest:

https://www.enisa.europa.eu/publications/botnets-measurement-detection-disinfection-and-defence

 

See on osaliselt õige. Robotivõrk on nakatatud arvutite võrk, mida saab nende omanike teadmata kasutada ebaseaduslikul (nt küberkuritegelikul) eesmärgil. Seda võidakse kasutada teenustele juurdepääsu tõkestamiseks; samas on robotivõrgu loomise eesmärk tavaliselt palju halvem kui see. Kuigi robotivõrgud võivad kahjustada ettevõtteid, mõjutavad need ka tavakasutajaid. Seega on õige asjaolu, et kurjategijad võivad püüda saavutada kontrolli Teie seadmete (arvuti, mobiiltelefon) üle ning kasutada neid ebaseaduslikul eesmärgil, samal ajal kui Teie ei ole teadlik oma süsteemi nakatamisest (st see on osa robotivõrgust).

Lisateavet robotivõrkude kohta saab alljärgnevast ENISA aruandest:

https://www.enisa.europa.eu/publications/botnets-measurement-detection-disinfection-and-defenceVaatamata sellele, et nimi tundub olevat pärit ulmeromaanist, kujutab robotivõrk endast paljudele kasutajatele tõsist probleemi. 

Kuidas saab robotivõrk Teid mõjutada?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information