Teile saabub pangalt e-kiri, milles teatatakse, et Teie kontoga on probleem.


1::Silumine.
2::Brauseri kaaperdamine.
3::Sotsiaalne manipuleerimine.

See on vale. Silumine on süstemaatiline protsess, et leida ja parandada arvutiprogrammist leitud vigu. Esitatud vastustest on õige sotsiaalne manipuleerimine, mis kujutab endast sotsiaalse pettuse keerukat vormi, kasutades ära inimeste nõrkusi, et nendega teabe kogumise, pettuse või süsteemile juurdepääsu eesmärgil psühholoogiliselt manipuleerida (nt meelitades kedagi avaldama oma salasõna). Kuna käesolevas stsenaariumis esineb meil andmepüügi e-kiri, on meil loomulikult tegemist ka andmepüügiründega.

 

Seda võib pidada osaliselt õigeks. Veebilink võib algatada brauseri kaaperdamise, mis seisneb veebibrauseri sätete muutmises ilma kasutaja loata või teadmiseta; sellest ka termin „kaaperdamine“. Esitatud vastustest on õige sotsiaalne manipuleerimine, mis kujutab endast sotsiaalse pettuse keerukat vormi, kasutades ära inimeste nõrkusi, et nendega teabe kogumise, pettuse või süsteemile juurdepääsu eesmärgil psühholoogiliselt manipuleerida (nt meelitades kedagi avaldama oma salasõna). Kuna käesolevas stsenaariumis esineb meil andmepüügi e-kiri, on meil loomulikult tegemist ka andmepüügiründega.

 

See on õige. Sotsiaalne manipuleerimine (infoturbe perspektiivist) on tõepoolest sotsiaalse pettuse keerukas vorm, kasutades ära inimeste nõrkusi, et nendega teabe kogumise, pettuse või süsteemile juurdepääsu eesmärgil psühholoogiliselt manipuleerida (nt meelitades kedagi avaldama oma salasõna). Kuna käesolevas stsenaariumis esineb meil andmepüügi e-kiri, on meil loomulikult tegemist ka andmepüügiründega.E-kiri sisaldab juhiseid ja linki, mille kaudu on Teil võimalik oma kontosse sisse logida ja probleem kõrvaldada.

Millist liiki ründega võiks olla tegemist?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information