Ühel päeval leiate oma e-posti sisendkastist e-kirja sõbralt, kellest te ei ole vähemalt aasta aega midagi kuulnud.


3::Te ei tee selle e-kirjaga midagi ja kindlasti ei klõpsa te viidatud lingil.
1::Te klõpsate lingil, kuna tunnete e-kirja saatjat (oma sõpra).
1::Klõpsate lingil ainult siis, kui see tundub teile tuttav.

See on õige strateegia. Te ei ole sellest sõbrast tükk aega midagi kuulnud ning antud juhul tundub olevat tegemist andmepüügi katsega, kus keegi on pahatahtlikult häkkinud teie sõbra e-posti kontosse ja kasutab seda teie ja teie sõbra vahelise usalduse kuritarvitamiseks. Pahavara saab kergesti paigaldada, klõpsates vastaval lingil. Asjaolu, et saatja e-posti aadress on teie sõbra aadress, ei tähenda, et ta oleks tingimata selle kirja saatja. Isegi kui link tundub teile tuttav, ei tohiks te sellel klõpsata (pange tähele, et tõeline link ei pruugi olla see, mida näete e-kirjas).

 

Peale selle on hea strateegia võtta ühendust oma sõbraga - see mitte üksnes ei aita teil saada kinnitust andmepüügi katsele (või valehäire korral olukorda selgitada), vaid aitab teie sõpra hoiatada võimaluse eest, et tema kontosse on pahatahtlikult sisse häkitud. Lisaks aitab see teie sõpra hoiatada uute võimalike andmepüügi katsete eest, kus kasutatakse tema e-posti aadressi.

 

Seda ei tohiks te teha. Antud juhul tundub olevat tegemist andmepüügi katsega, kus keegi on pahatahtlikult häkkinud teie sõbra e-posti kontosse ja kasutab seda teie ja teie sõbra vahelise usalduse kuritarvitamiseks. Pahavara saab kergesti paigaldada, klõpsates vastaval lingil. Asjaolu, et saatja e-posti aadress on teie sõbra aadress, ei tähenda, et ta oleks tingimata selle kirja saatja. Isegi kui link tundub teile tuttav, ei tohiks te sellel klõpsata (pange tähele, et tõeline link ei pruugi olla see, mida näete e-kirjas).

 

Õige vastus on, et te ei tohiks selle e-kirjaga midagi teha ja kindlasti ei tohiks te klõpsata viidatud lingil. Peale selle on hea strateegia võtta ühendust oma sõbraga - see mitte üksnes ei aita teil saada kinnitust andmepüügi katsele (või valehäire korral olukorda selgitada), vaid aitab teie sõpra hoiatada võimaluse eest, et tema kontosse on pahatahtlikult sisse häkitud. Lisaks aitab see teie sõpra hoiatada uute võimalike andmepüügi katsete eest, kus kasutatakse tema e-posti aadressi.

 

See ei ole õige strateegia. Antud juhul tundub olevat tegemist andmepüügi katsega, kus keegi on pahatahtlikult häkkinud teie sõbra e-posti kontosse ja kasutab seda teie ja teie sõbra vahelise usalduse kuritarvitamiseks. Isegi kui link tundub teile tuttav, ei tohiks te sellel klõpsata (pange tähele, et tõeline link ei pruugi olla see, mida näete e-kirjas). Pahavara saab kergesti paigaldada, klõpsates vastaval lingil. Asjaolu, et saatja e-posti aadress on teie sõbra aadress, ei tähenda, et ta oleks tingimata selle kirja saatja.

 

Õige vastus on, et te ei peaks tee selle e-kirjaga midagi tegema ja kindlasti ei tohiks te klõpsata viidatud lingil. Peale selle on hea strateegia võtta ühendust oma sõbraga - see mitte üksnes ei aita teil saada kinnitust andmepüügi katsele (või valehäire korral olukorda selgitada), vaid aitab teie sõpra hoiatada võimaluse eest, et tema kontosse on pahatahtlikult sisse häkitud. Lisaks aitab see teie sõpra hoiatada uute võimalike andmepüügi katsete eest, kus kasutatakse tema e-posti aadressi.Kui avate kirja, leiate järgmise teksti „Tere, palun klõpsake siin http://shorturl.jhdsuyc.com, seal ootab teid üllatus’. 

Mida peaksite sellisel juhul tegema?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information