Olete märganud, et teie arvuti töötab ebakorrapäraselt ja tavapärased toimingud (nt dokumendi/rakenduse avamine) võtavad tavapärasest rohkem aega.


2::See on arvutiviirus, mis sageli ründab arvuteid.
3::See on pahatahtlik tarkvara, mis lubab teistel programmidel kontrollida teie arvutit, näitamata kasutajatele oma tegelikku eesmärki.
1::See on tarkvara rike, mis muudab raskeks internetis navigeerimise.

„Trooja hobune“ ei ole arvutiviirus, ehkki nii arvutiviirused kui ka „Trooja hobused“ kujutavad endast pahatahtlikku tarkvara (pahavara).

Trooja hobune on autonoomne programm, mis näitab, nagu teeks ta seda, mida kasutaja soovib, ent tegelikult teeb midagi muud. Seetõttu võib see soovimatu ja peidetud lisafunktsioon lubada teistel programmidel kontrollida teie arvutit, näitamata kasutajatele oma tegelikku eesmärki. Tüüpiline näide „Trooja hobusest“ on viiruse „AIDS Trojan“ juhtum, kus viirus krüpteeris kasutaja andmed pärast mitmeid taaskäivitusi, vt: http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_(Trojan_horse).

 

Viirus on mitteautonoomne koodi segment, mis kopeerib ennast aktiveerimisel hostiprogrammi. Viirused teostavad sageli teatud tüüpi kahjulikke tegevusi nakatatud hostides. Peamine erinevus seisneb selles, et viirused paljunevad ja võivad seega nakatada muid kasutajate ja teiste inimeste programme või seadmeid, sellal kui troojalased ei paljune automaatselt. Tüüpiline näide on niinimetatud Melissa viirus, vt: https://en.wikipedia.org/wiki/Melissa_(computer_virus)

 

Vt ka: https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/malware

 

See on õige vastus. Trooja hobune on autonoomne programm, mis näitab, nagu teeks ta seda, mida kasutaja soovib, ent tegelikult teeb midagi muud. Seetõttu võib see soovimatu ja peidetud lisafunktsioon lubada teistel programmidel kontrollida teie arvutit, näitamata kasutajatele oma tegelikku eesmärki. Tüüpiline näide „Trooja hobusest“ on viiruse „AIDS Trojan“ juhtum, kus viirus krüpteeris kasutaja andmed pärast mitmeid taaskäivitusi, vt: http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_(Trojan_horse).

 

Vt ka: https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/malware

 

Troojalased ei kujuta endast arvuti tarkvara riket. Trooja hobune on autonoomne programm, mis näitab, nagu teeks ta seda, mida kasutaja soovib, ent tegelikult teeb midagi muud. Seetõttu võib see soovimatu ja peidetud lisafunktsioon lubada teistel programmidel kontrollida teie arvutit, näitamata kasutajatele oma tegelikku eesmärki Tüüpiline näide „Trooja hobusest“ on viiruse „AIDS Trojan“ juhtum, kus viirus krüpteeris kasutaja andmed pärast mitmeid taaskäivitusi, vt: http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_(Trojan_horse).

 

Vt ka: https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/malwareSeepärast kutsusite oma sõbra, kes on arvutitehnik ja aitab teid alati, kui teie arvutil esineb probleeme. Pärast hoolikat ülevaatust rääkis ta teile, et teie arvuti on nakatunud viirusesse „Trooja hobune“. 

Tahate teada, mida kujutab endast „Trooja hobune“?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information