E-posti avamisel avastate, et olete saanud huvitava, ent kahtlase sõnumi ühelt ettevõttelt.


3::Andmepüük
1::Nuhkvara
2::Teesklus

See on õige vastus. Andmepüügiga püüab ründaja koguda kasutaja isikuandmeid (nagu salasõnad ja krediitkaardi numbrid) võltside rakenduste, võltside SMS-sõnumite või võltside e-kirjade abil, mis näivad ehtsad. Ründaja võib paluda, et esitaksite oma andmed otse (st vastates meilile) või külastades ründaja poolt välja pakutud veebisaiti. Ärge kunagi vastake sõnumile, mis tundub olevat seotud andmepüügiga.

 

Lisateavet vt https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/phishing-spear-phishing

 

See vastus ei ole õige. Nuhkvara on pahavara, millega kogutakse salaja andmeid kasutajate ja nende tegevuse kohta, et kasutada neid turunduslikel eesmärkidel, näiteks profiilianalüüsiks ja suunatud reklaamiks. Selline nuhkvara on sageli kasutaja nõusolekul paigaldatud heauskne tarkvara, mis nõuab rohkem privileege kui kõnealuse rakenduse eesmärgil tarvis, ja kuritarvitab neid. Esitatud vastuste hulgast on õige Andmepüük: Andmepüügiga püüab ründaja koguda kasutaja isikuandmeid (nagu salasõnad ja krediitkaardi numbrid) võltside rakenduste, võltside SMS-sõnumite või võltside e-kirjade abil, mis näivad ehtsad. Ründaja võib paluda, et esitaksite oma andmed otse (st vastates meilile) või külastades ründaja poolt välja pakutud veebisaiti. Ärge kunagi vastake sõnumile, mis tundub olevat seotud andmepüügiga.

 

Lisateavet vt https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/phishing-spear-phishing

 

See vastus ei ole õige, ehkki seda võib pidada osaliselt õigeks. Teeskluseks nimetatakse olukorda, kus küberrünnak pannakse toime, pakkudes võltsteenust (nt veebisaiti, WiFi kuumkohta), mis maskeeritakse seaduslikuks teenuseks. E-posti aadressi (st e-kirjas esitatud saatja andmeid) võib samuti võltsida ning seda tehakse sageli rämpsposti puhul. Esitatud vastuste hulgast on õige Andmepüük, mille puhul püüab ründaja koguda kasutaja isikuandmeid (nagu salasõnad ja krediitkaardi numbrid) võltside rakenduste, võltside SMS-sõnumite või võltside e-kirjade abil, mis näivad ehtsad. Ründaja võib paluda, et esitaksite oma andmed otse (st vastates meilile) või külastades ründaja poolt välja pakutud veebisaiti. Ärge kunagi vastake sõnumile, mis tundub olevat seotud andmepüügiga.

 

Lisateavet saab vaadata aadressil https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/phishing-spear-phishingSõnumis öeldakse, et „olete võitnud loteriiga” ja ettevõte palub teie konkreetseid isiku- ja pangaandmeid, et kanda teie pangakontole suur rahasumma. 

Sellised e-kirjad on levinud küberrünnaku vorm, mida nimetatakse...

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information