Všimli jste si, že váš počítač pracuje nevyrovnaně a provádění běžných úkonů (např. otevření dokumentu/aplikace) trvá o něco déle.


2::Je to počítačový virus, který často útočí na počítače.
3::Je to škodlivý software, který umožňuje jiným programům ovládat váš počítač tím, že uživatele uvede v omyl, pokud jde o jeho pravý úmysl.
1::Je to porucha softwaru, která ztěžuje prohlížení na internetu.

Trojský kůň není počítačový virus – i když počítačové viry i trojské koně jsou typy škodlivého softwaru.

Trojský kůň je autonomní program, který se tváří, že dělá to, co uživatel chce, ale ve skutečnosti dělá něco jiného. Proto by tato nežádoucí, skrytá, dodatečná funkce mohla umožnit jiným programům ovládat váš počítač tím, že uživatele uvede v omyl, pokud jde o její pravý úmysl. Charakteristický příklad trojského koně je AIDS Trojan, který zašifroval údaje uživatele po řadě restartů počítače; viz http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_(Trojan_horse) .

 

Virus je neautonomním segmentem kódu, který sám sebe zkopíruje do „programu hostitelského počítače“, když je aktivován. Viry často provádějí určitý druh škodlivé činnosti na zavirovaných hostitelských počítačích. Hlavní rozdíl je v tom, že viry se několikanásobně opakují, takže mohou infikovat jiné programy nebo zařízení uživatelů a jiných osob, zatímco trojské koně se automaticky neopakují. Charakteristický příklad je tzv. virus Melissa; viz: https://en.wikipedia.org/wiki/Melissa_(computer_virus)

 

Viz také: https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/malware

 

To je správná odpověď. Trojský kůň je autonomní program, který se tváří, že dělá to, co uživatel chce, ale ve skutečnosti dělá něco jiného. Proto by tato nežádoucí, skrytá, dodatečná funkce mohla umožnit jiným programům ovládat váš počítač tím, že uživatele uvede v omyl, pokud jde o její pravý úmysl. Charakteristický příklad trojského koně je AIDS Trojan, který zašifroval údaje uživatele po řadě restartů počítače; viz: http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_(Trojan_horse).

 

Viz také: https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/malware

 

Trojské koně nejsou poruchami počítačového softwaru. Trojský kůň je autonomní program, který se tváří, že dělá to, co uživatel chce, ale ve skutečnosti dělá něco jiného. Proto by tato nežádoucí, skrytá, dodatečná funkce mohla umožnit jiným programům ovládat váš počítač tím, že uživatele uvede v omyl, pokud jde o její pravý úmysl. Charakteristický příklad trojského koně je případ s AIDS Trojan, který zašifroval údaje uživatele po řadě restartů počítače; viz: http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_(Trojan_horse).

 

Viz také: https://www.enisa.europa.eu/topics/national-csirt-network/glossary/malwareZavolali jste tedy svého přítele, který je počítačový odborník a vždy vám pomáhá, když má váš počítač problémy. Po důkladné kontrole vám řekl, že váš počítač byl infikován „trojským koněm“. 

Zajímá vás, co by mohl být „trojský kůň“?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information