Škodlivý software je software, jehož záměrem je uškodit uživatelům a jejich zařízením.


1::Aktualizace mého antivirového programu by se měla vykonávat, pouze pokud pravidelně nezáplatuji můj operační systém.
3::Aktualizace antivirového programu chrání můj počítač před nově vytvořeným škodlivým softwarem.
2::Aktualizace antivirového programu zajišťují správnou činnost mého počítače.

Není to správná odpověď. Správná odpověď je, že aktualizace antivirového programu chrání váš počítač před nově vytvořeným škodlivým softwarem. Zpravidla to zahrnuje tzv. signature files („podpisové soubory“) nového škodlivého softwaru, tj. informace pro identifikaci škodlivého softwaru. Takže antivirový program by se měl aktualizovat velmi často – přednostně každý den. Nezapomeňte, že i když záplatování vašeho operačního systému je rovněž důležité pro bezpečnost, nechrání vás před každým novým škodlivým softwarem – proto musíte své antivirové programy aktualizovat.

 

To je správná odpověď. Aktualizace antivirového programu vám poskytuje nejnovější ochranu před novými formami škodlivého softwaru. Zpravidla to tzv. signature files („podpisové soubory“) nového škodlivého softwaru, tj. informace pro identifikaci škodlivého softwaru. Takže antivirový program by se měl aktualizovat velmi často – přednostně každý den. Nezapomeňte, že i když záplatování vašeho operačního systému je rovněž důležité pro bezpečnost, nechrání vás před každým novým škodlivým softwarem – a proto musíte své antivirové programy aktualizovat.

 

Aktualizace antivirového programu má málo společného s činností (i když některé viry se mohou dotknout vaší činnosti, takže tato odpověď není úplně nesprávná). Správná odpověď je, že aktualizace antivirového programu chrání váš počítač před nově vytvořeným škodlivým softwarem. Zpravidla to zahrnuje tzv. signature files („podpisové soubory“) nového škodlivého softwaru, tj. informace pro identifikaci škodlivého softwaru. Takže antivirový program by se měl aktualizovat velmi často – přednostně každý den. Nezapomeňte, že i když záplatování vašeho operačního systému je rovněž důležité pro bezpečnost, nechrání vás před každým novým škodlivým softwarem – a proto musíte své antivirové programy aktualizovat.Odpovídající ochranou v těchto případech je mít nainstalovaný antivirový software. Ale ani to nepostačuje, protože antivirový program se musí neustále aktualizovat.

Jaké je vaše stanovisko k potřebě aktualizace antiviru?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information