Na svém osobním laptopu jste používali několik stejných počítačových programů po celá léta.


1::dark net – skrytou vrstvu internetu.
3::škodlivý software (malware).
2::narušení soukromí.

Není to správná odpověď v kontextu tohoto scénáře. Dark net je síť, která není přístupná, pokud se nepoužije specifický software (např. prohlížeč Tor Browser – anonymní a bezpečný režim surfování).

 

Vinou používání pozastaveného softwaru se spíše vystavujete mnoha rizikům, jako je škodlivý software (malware), protože se software neaktualizuje. Více informací a další hrozby vyplývající z používání pozastaveného softwaru viz nedávné doporučení ENISA: Uživatelé by se měli přesvědčit, zda vědí o bezpečnostních rizicích a chápou, jakým bezpečnostním rizikům se sami vystavují, když nadále používají zastaralý software.

Další informace: http://www.enisa.europa.eu/activities/stakeholder-relations/nis-brokerage-1/european-cyber-security-month-advocacy-campaign/2014/ecsm-recommendations-for-all-en

 

Je to samozřejmě správná odpověď. Vinou používání pozastaveného softwaru se vystavujete mnoha rizikům, jako je škodlivý software (malware), protože se software neaktualizuje. Více informací a další hrozby vyplývající z používání pozastaveného softwaru viz nedávné doporučení ENISA: Uživatelé by se měli přesvědčit, zda vědí o bezpečnostních rizicích a chápou, jakým bezpečnostním rizikům se sami vystavují, když nadále používají zastaralý software.

Další informace: http://www.enisa.europa.eu/activities/stakeholder-relations/nis-brokerage-1/european-cyber-security-month-advocacy-campaign/2014/ecsm-recommendations-for-all-en

 

To není správná odpověď. Vinou používání pozastaveného softwaru se spíše vystavujete mnoha rizikům, jako je škodlivý software (malware), protože se software neaktualizuje. Více informací a další hrozby vyplývající z používání pozastaveného softwaru viz nedávné doporučení ENISA: Uživatelé by se měli přesvědčit, zda vědí o bezpečnostních rizicích a chápou, jakým bezpečnostním rizikům se sami vystavují, když nadále používají zastaralý software.

Další informace: http://www.enisa.europa.eu/activities/stakeholder-relations/nis-brokerage-1/european-cyber-security-month-advocacy-campaign/2014/ecsm-recommendations-for-all-enJeden váš přítel, který je odborníkem na bezpečnost, si všiml, že jeden z vašich programů byl dlouho pozastaven výrobcem. Váš přítel vám řekl, že tento starý a pozastavený software vystavuje váš počítač vážným bezpečnostním hrozbám. 

Mezi těmito hrozbami váš přítel uvedl...

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information