Jednoho dne, když jste se dívali na svou příchozí elektronickou poštu, jste zjistili, že jste obdrželi elektronickou zprávu od přítele, o němž jste přinejmenším rok neslyšeli.


3::S touto elektronickou zprávou neuděláte nic – a určitě nekliknete na odkaz.
1::Kliknete na odkaz, protože znáte odesílatele elektronické zprávy (je to přítel).
1::Kliknete na odkaz, pouze když vám připadá nějak známý.

To je správná strategie. Nějakou dobu jste o svém příteli neslyšeli a toto vypadá velmi jako pokus někoho o phishing, kdo zlomyslně prolomí ochranu účtu elektronické pošty vašeho přítele a využije ho ke zneužití existující důvěry mezi vámi a vaším přítelem. Škodlivý software lze snadno nainstalovat kliknutím na odkaz. Skutečnost, že elektronická adresa odesílatele je adresa vašeho přítele, neznamená, že on je nezbytně odesílatelem. I když vám odkaz připadá nějak známý, neměli byste na něj klikat (vezměte v úvahu, že skutečný odkaz nemusí být ten, který vidíte v elektronické poště).

 

Kromě toho dobrou strategií je zavolat svému příteli; nejenom že vám to pomůže potvrdit pokus o phishing (nebo v případě falešného poplachu vyjasnit situaci), ale také varovat přítele před možným zlomyslným proniknutím hackerů do jeho účtu elektronické pošty. Kromě toho to bude varovat vašeho přítele před možností dalších pokusů o phishing s využitím jeho elektronické adresy napadené hackery.

 

To byste právě dělat neměli. Tato elektronická zpráva vypadá velmi jako pokus někoho o phishing, kdo zlomyslně pronikne do účtu elektronické pošty vašeho přítele a využije ho ke zneužití existující důvěry mezi vámi a vaším přítelem. Škodlivý software lze snadno nainstalovat kliknutím na odkaz. Skutečnost, že elektronická adresa odesílatele je adresa vašeho přítele, neznamená, že on je nezbytně odesílatelem. Kromě toho, i když vám odkaz připadá nějak známý, neměli byste na něj klikat (vezměte v úvahu, že skutečný odkaz nemusí být ten, který vidíte v elektronické poště).

 

Správná odpověď je, že byste neměli dělat nic s elektronickou zprávou – a určitě neklikat na odkaz. Kromě toho dobrou strategií je zavolat svému příteli; nejenom že vám to pomůže potvrdit pokus o phishing (nebo v případě falešného poplachu vyjasnit situaci), ale také varovat přítele před možným zlomyslným proniknutím hackerů do jeho účtu elektronické pošty. Navíc to bude varovat vašeho přítele před možností dalších pokusů o phishing s využitím jeho elektronické adresy napadené hackery.

 

To není správná odpověď. Tato elektronická zpráva vypadá velmi jako pokus někoho o phishing, kdo zlomyslně pronikne do účtu elektronické pošty vašeho přítele a využije ho ke zneužití existující důvěry mezi vámi a vaším přítelem. I když vám odkaz připadá nějak známý, neměli byste na něj klikat (vezměte v úvahu, že skutečný odkaz nemusí být ten, který vidíte v elektronické poště). Škodlivý software lze snadno nainstalovat kliknutím na odkaz. Skutečnost, že elektronická adresa odesílatele je adresa vašeho přítele, neznamená, že on je nezbytně odesílatelem.

 

Správná odpověď je, že byste neměli dělat nic s elektronickou zprávou – a určitě neklikat na odkaz. Kromě toho dobrou strategií je zavolat svému příteli; nejenom že vám to pomůže potvrdit pokus o phishing (nebo v případě falešného poplachu vyjasnit situaci), ale také varovat přítele před možným zlomyslným proniknutím hackerů do jeho účtu elektronické pošty. Navíc to bude varovat vašeho přítele před možností dalších pokusů o phishing s využitím jeho elektronické adresy napadené hackery.Když jste elektronickou zprávu otevřeli, v jejím textu se uvádělo: „Ahoj, klikni sem http://shorturl.jhdsuyc.com, je tady pro tebe překvapení.“ 

Co byste dělali v takové situaci?

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.
We also use analytics. To opt-out from analytics, click for more information.

I've read it More information